Polak, 23.8.99

>> JK, 23.8.99


Ahojte vsetci.

Pred par minutkami som si precital Sovin prispevok. Neviem ci to myslela cele uplne vazne, alebo o co jej vlastne islo. Mozno to bol pokus o najkrajsiu slohovu pracu v pionierskom tabore, alebo tak.
Na marihuanu mam celkom iny nazor. Pozivam ju uz isty cas. Myslim, ze ganja sa stala pozitivnym faktorom v nasej kulture. Ked sa niekdo rozhodne uzivat tvrde drogy,prosim nehadzte to na marihuanu. Je to vplyvon celej nasej dekadentnej zamerikanizovanej konzumnej spolocnosti. Jednoducho spolocnost opierajuca sa o respekt politickych mocnosti, {hlasajuca krestansku moralku} jednoducho nemoze dopustit legalizaciu psychotropnych latok. Uz marihuana je pre nich nebezpecna - co potom LSD, pripadne ine latky. 
No nic, vlastne ani neviem ci to ma zmysel sem pisat.
Ak sa Ta moj prispevok istym sposobom dotkol zareaguj na to.


JK, 23.8.99: Ahoj! Vďaka, že si napísal - určite to má zmysel, že si napísal! Znovu som si prečítal starší Sovin príspevok. Poslala ho, spolu s poéziou a pár listami už dávnejšie, keď ešte tento web neexistoval. Rád by som počul,  ktoré konkrétnosti sa Ti zdajú ako "slohová práca v pionierskom tábore". Jej popis celkom dobre súhlasí s príznakmi popisovanými i inými. Ťažko môžeme Sovu obviňovať z nejakého záujmu o manipuláciu smerom k "dekadentnej zamerikanizovanej konzumnej spolocnosti" - nemala na to žiadnu motiváciu. Fyzicky sme sa potom nikdy neskontaktovali. Želal by som si, keby sa mohla i ona vyjadriť z jej súčasného pohľadu. Skúsim pohľadať jej adresu a poslať jej ohlasy na jej príspevok poštou.

Ber to tak, že príznaky sa môžu individuálne veľmi líšiť a veľa závisí i od celkovej dĺžky a intenzity užívania. U alkoholu to všetci poznajú. Takže ja osobne verím Soviným i Tvojim skúsenostiam. Bolo by fajn, keby si dokázal akceptovať aj iný názor a nezhadzovať ho bez konkrétnej argumentácie. Samozrejme ale na to máš v tejto Diskusii právo a ešte raz ďakujeme za ohlas. Verím, že sa ozvú i ďalší.