Rod - O pašerákovi s kokaínom

Rod (colný inšpektor USA) - z kapitoly Vojna na hraniciach, Drug Wars © T.Wells, W.Triplett

©  Translation: 1996 JK, Droga a Ty

Díleri v USA platia kolumbijských sprostredkovateľov, aby im prepašovali kokaín. Sprostredkovatelia sú často nevzdelaní roľníci, ktorí dostanú za takúto cestu dve tisíc dolárov. Ako colný inšpektor pracujúci na letisku, vždy vyhľadávam takýchto ľudí. Často bývajú dosť pripití a nie je ťažké si ich všimnúť.
Nedávno sme tu mali chlapíka, ktorý priletel z Bolívie a hneď som vedel, že niečo nie je v poriadku. V prvom rade vyzeral ako roľník a mám dosť rozumu, aby som vedel, že väčšina roľníkov si nemôže dovoliť medzinárodný let. Zastavil som ho a po španielsky som sa ho spýtal: "Prečo ste tu?"
Povedal: "Idem do Disneylandu."
Pomyslel som si, že to je čudné a spýtal som sa ho: "Máte ženu?"
"Áno," povedal.
"A máte aj deti?"
Prikývol, že áno a povedal: "Mám tri deti."
"Prečo ste teda nevzali vašu ženu a deti do Disneylandu so sebou?"
Len pokrčil ramená. Nevedel, čo má povedať. Bolo mi jasné, že mu niekto dal pas a letenku a povedal mu, aby tvrdil, že ide do Disneylandu. Prezrel som jeho batožinu, ale nič som nemohol nájsť. Tak som ho vzal do vyšetrovacej miestnosti, spravil som mu podrobnú osobnú prehliadku, ale vyšiel som naprázdno. Hoci som nemohol nájsť žiadne drogy, vedel som, že to čo mi hovoril, je hlúposť. A nevylepšil to ani chýbajúci kontrabant.

Odviedol som ho do oblastného zdravotného strediska, kde mu spravili röntgen brucha. Ten röntgen bol jednou z najúžasnejších vecí, aké som kedy videl. Ten chlap prehltol viac ako sto prezervatívov s kokaínom a na röntgenovej snímke sme mohli vidieť každý jeden. Hneď na mieste mu dal doktor preháňadlo, aby sa mu vyprázdnili črevá. Samozrejme, nepustili sme ho na záchod. Musel si čupnúť nad misu. Preháňadlo bolo dosť silné, pretože len čo si stiahol nohavice, doslova sral kokaín.


Poznámka JK, Droga a Ty:

Ďalšia ulovená malá ryba - presnejšie žiadna ryba. A tiež vlastne ďalšia obeť drogového biznisu, ktorá to zlizne za druhých.