Travis - Speedball

z kapitoly Závislosť, Drug Wars © 1992, T.Wells, W.Triplett

©  Translation, comment: 1996 Erika Píšová - Droga a Ty

To čo sa deje v uliciach je tragické. Tak veľa mladých ľudí zomiera. Niekedy ma to ubíja. Videl som veľa násilia. Videl som mŕtve telá ležiace v priekope. Videl som kaluže krvi. Raz som pomohol mojím dvom priateľom na druhý svet.
Stalo sa to tak, že som im dal príliš silné dávky. Miešali sme dokopy kokaín s heroínom. Volá sa to speedball. Mnohí moji priatelia si robia speedball tak, že zvaria heroín s kokaínom. Najskôr prevaria heroín, potom dajú na lyžičku kokaín a naňho vylejú ten teplý heroín. Zmes sa rozpustí, natiahnu ju do podkožnej striekačky a pichnú si ju. Ale my sme to robili tak, že sme  do ramena pichli dve striekačky naraz. Do jednej som natiahol sedemdesiat päť kubíkov heroínu, do druhej sedemdesiat päť kubíkov kokaínu a oni si pichli obe ihly do ramena. Najskôr si vtlačíte trochu heroínu, potom trochu kokaínu a keď pocítite "rauš", buchnete si zvyšok. Takto to robili aj moji dvaja kamaráti a obaja sa z tejto zmesi predávkovali. Pokúšal som sa ich vzkriesiť, ale márne. Pri predávkovaní kokaínom niet návratu. Odišiel som na pár dní z mesta, aby som sa s tým vysporiadal.
Po tomto som už nikdy nikomu nedal nič, čo som najskôr nevyskúšal sám na sebe. Používal som sám seba ako pokusné morča. Mám silné samovražedné sklony. Niekedy mám pocit, že život už nemá žiadnu cenu. Sú to len samé drogy, zločiny a choroby. Je mi z toho nanič. Ak sa predávkujem, nebudem sa báť smrti. Niekedy mám pocit, že smrť bude pre mňa vykúpením.


Mailuj svoje pripomienky na day@drogy.sk .