Eugen - Po pár "práskoch" trávy

© 1997, Droga a Ty, diskusné fórum na výstave Škola bez učiteľa

Fajčím a píšem o závislosti. Fajčenie je môj dobrovoľný zlozvyk. Kolumbus, keď už okrem kukurice a zemiakov nič nenašiel, doniesol do Španielska aspoň tabak. Nemôžem sa naňho vyhovárať, veď k cigaretám ma nikto nenútil a tak celá váha hlúposti ostáva na mne.

Chcel by som sa však chvíľku venovať hlúposti podobnej, ale oveľa nebezpečnejšej a to sú drogy. Vždy som si vážil originálnych a múdrych ľudí, ktorí mali a chvála bohu majú vlastný názor. Ja som tiež skúsil trávu, a napriek tomy, že z celej partie priateľov som mal najsilnejšie zážitky a bolo mi fajn, niečo mi vadilo. A to niečo sa volá zviazanosť, zviazanosť a nekontrola myšlienok. Cítim sa byť slobodným človekom, ale po pár "práskoch" trávy to tak nebolo, nebol som to ja kto si udával smer a robil, čo uznal za dobré a vhodné. Drzá tráva ma najskôr učičíkala vo svojom lone a niekedy preberala za mňa zodpovednosť sama - a rada. Kto tu bol oklamaný a podvedený som bol ja, naletel som jej a bolo. Vždy po podobnom opakovaní som si uvedomoval jej pesničku, kolotoč nezodpovednosti.

Dosť mi vadí, keď sa vzájomne ľudia obmedzujú a aby som to robil dobrovoľne sám? Povedal som si nie! Dobrá nálada je dobrá nálada, nie umelo vyvolaná. Radšej si pozriem dobrú komédiu, vybláznim sa a strasiem zo seba všetko mínus aj keď to stojí možno viac námahy, ale zato som to ja, bez klapiek a mimovoľných výpadkov kontroly.

Som rád, že som podľa môjho názoru  poznal pravú stránku trávy - drogy a rozvádzam sa s touto dobre naladenou rastlinkou bez trápenia a príjemných spomienok na "staré zlaté časy". Vážim si slobody a svojho vlastného, i keď nie možno dobrého pohľadu na vec, ľudí i vzťahy okolo. Len toľko.