Milan - Moje dievča

© 1999, Droga a Ty, zaslané mailom na www.drogy.sk

To čo Vám chcem teraz napísať sa sem možno až tak nehodí, ale aj tak som sa rozhodol, že Vám napíšem. Mám 19 rokov a spoznal som sa s dievčaťom, do ktorého som sa zamiloval. Najkrajšie bolo, že ona cítila to isté ku mne. Stala sa však taká vec, že asi po mesiaci mi povedala, že mala problémy s drogrami. Našťastie sa nejednalo o tvrdé drogy, ale „iba“ o marihuanu, hašiš, trip... Mala s tým však neskôr psychické problémy, ako povedala, preto s tým skončila.

Ja viem, že teraz je už čistá, ale často na tom myslím, aké to pre ňu muselo byť. Mám z toho veľakrát až depresie, keď na to myslím. Už sa viackrát stalo, že som na to viacmenej aj zabudol, ale vždy sa stalo, že mi to niečo pripomenulo. Má totiž priateľov, ktorý tieto drogy stále berú... Niekedy bývam aj s ňou aj s jej priateľmi a stalo sa už aj to, že chceli húliť trávu. Oni nevedia, že to beriem tak ťažko... dokonca ma aj ponúkajú. Keď sa to stalo, hneď sme odtiaľ odišli. Trápi ma však myšlienka, ako by to skončilo, keby som tak nebol vtedy s ňou – čo keď ju niekedy presvedčia?

Toto sa však stálo už dávnejšie... už som na to nemyslieval, bol som šťastný. Ale stalo sa to, čo sa nemalo stať. Ona chce ísť na jednu akciu, kde sa tancuje (ona veľmi rada tancuje), ale – čo ma trápi – aj dosť fetuje. Nevydržal som to, a povedal som jej, aké mám z toho obavy a že by som bol veľmi rád, keby na takéto akcie nechodievala... dúfal som, že ma pochopí a vzdá sa toho (cítil som sa ako strašný sebec, keď som jej to hovoril – nikdy som od nej nechcel, aby sa mi čo i len trošku prispôsobila). Ale povedala mi, že tam pôjde či chcem, či nechcem – pretože má take akcie rada a že jej to už trochu chýba... Vlastne mi neostáva nič iné ako zvyknúť si na to. Nikdy si však na to nezvyknem. Ona na tú akciu pôjde, bude ma to trápiť, ale pomaličky na to budem zase zabúdať... ale o nejaký čas, tam pôjde zase a ja sa zase budem trápiť. Tak veľmi by som si prial, aby ma v tomto pochopila, ale už tomu nedávam reálnu šancu, že sa niekedy niečo také stane... Len dúfam, že nás to nikdy nerozdeli...