Mira - Mala som chlapca, ktorý fetuje

ohlasy: Zuzana 24.5.99, Lucia 10.9.99

© 1995, Droga a Ty, otázka na lístku počas besedy Emila Mikleho na ZŠ, 8.ročník v Bratislave

Mala som chlapca, ktorý fetuje a občas si aj pichol. Stále mi hovoril, že ma potrebuja, že on to bez baby nevydrží. Bral lieky a hovoril, že musí zahnať Petra Krízu. Mal bolesti od krízy. Nevedela som mu pomôcť. Jedine tak, že som s ním trávila celé dni, ale keď som odišla domov, buď robil nejaké blbosti alebo fetoval. Vždy som mu len vynadala a preglgla som to. Teraz naposledy som mu to neodpustila. Rozišla som sa s ním. Dúfam, že som urobila dobre. Bojím sa či si to zaslúžil. Mám s ním začať chodiť znovu? Poraďte mi. Ďakujem.


Poznámka JK, Droga a Ty:

Nebudeme vám hovoriť, čo jej poradil Emil. Skúste jej poradiť vy sami. A skúste tiež odhadnúť, či Mira vo svojom rozhodnutí vytrvala. Čakáme na vše názory. Mailujte na day@drogy.sk .


Zuzana 24.5.99

Milá Mirka,

nechcem Ti dávať plané rady, ale rada by som Ti povedala svoj názor. Viem sa úplne vžiť do tvojej situácie, pretože som prežila to isté a viem, že to nie je nič príjemné a spraviť ten posledný krok , ktorým je rozchod na to treba poriadne veľkú dávku odvahy. V tomto Ťa veľmi obdivujem, že si to dokázala.
Nebudem Ti radiť čo máš robiť, ale skús si prečítať môj príbeh uverejnený v Autentických príbehoch pod názvom: Keď miluje dve . Tam na konci je moja odpoveď.
Drž sa.

Ahoj                                  


Lucia 10.9.99

Ahoj  Mirka!

Som Lucia a chcem  Ti len povedať, že keby si sa k nemu vrátila urobila by si najväčšiu chybu na svete. Sama som chodila s chlapcom ktorý bral heroín, neskôr sa z toho dostal a potom začal s pervitínom a ja naivná pipka som stále stála za ním a myslela som si, že keď to nespraví kvôli sebe, tak to spraví aspoň kvôli mne.
Chodila som s ním 2,5 roka a myslím že už nikdy nikomu nedám to, čo som dávala jemu. Bola to moja prvá veľká láska, človek ktorý sa opúšťa veľmi ťažko.
Ale zvládla som to. Teraz mám druhého chlapca ktorý si získal moju dôveru, má svoje zásady. Som s ním už 9 mesiacov a zatiaľ sa ma ešte nepokúsil oklamať. Viem jedno. Že odpúšťať sa mu bude už ťažšie, nech mi hocikto ublíži akokoľvek. Zamysli sa nad tým prosím Ťa. Ty určite nájdeš tu správnu cestu a určite sa budeš vedieť znova zaľúbiť. Pozeraj aj na seba.

Ahoj Lucia